Domov » Príklady dobrej praxe » Návštevná bunka ako náplasť na odlúčenie

Návštevná bunka ako náplasť na odlúčenie

Publikované streda, 10 júna 2020

Zariadenie sociálnych služieb Hronov je „nováčikom“, nakoľko vzniklo a otvorilo svoje brány pre 40 seniorov len v roku 2019. Zo všetkých síl sa snažíme o poskytovanie kvalitných sociálnych služieb.

V súvislosti s pandémiou Covid-19, kedy sme museli uzatvoriť naše ZSS pre návštevy, ubiehajúce dni ukázali, ako negatívne vplýva na prijímateľov sociálnych služieb odlúčenie od svojich blízkych. Preto sme rozmýšľali ako umožniť našim prijímateľom aj napriek vzniknutej situácii stretávanie a kontakt s blízkymi. Rozhodli sme sa zriadiť návštevnú bunku a ponúknuť online návštevy v ZSS Hronov.
V prípade, že nemôžu prísť na návštevu osobne alebo zdravotný stav navštívenej osoby jej neumožňuje prísť do návštevnej bunky, zriadili sme možnosť online návštevy prostredníctvom aplikácie WhatsApp a Messenger.

Výrazne sa zlepšila nálada a pozitívne to vplýva aj na zdravotný stav prijímateľov sociálnych služieb, takisto sme dostali spätnú väzbu od rodín, ktoré nielen slovne, ale aj písomne ocenili návštevnú bunku:

„Dobrý deň pani riaditeľka,
boli sme s manželkou za maminou v sobotu. Vymysleli ste to super pre rodiny aj klientov. Veľmi sa nám pozdával aj jej zdravotný stav, bolo to omnoho lepšie ako pred coronou. Ďakujeme veľmi pekne!
La..“

„napad s bezkontaktnymi navstevami je velmi dobry. Moji rodicia trochu pookriali, ako som ich navstivila. Odovzdajte prosim pozdrav a podakovanie za starostlivost a trpezlivost vsetkym. a samozrejme vdaka aj Vam za dobre vedenie 🙂
pekny den
Eva“

Mgr. Martina Krupová
Hronov, n.o.
Hronov, tvoj nový domov v BRUSNE.